ASR HEEFT 630.000 KLANTEN BENADERD MET COMPENSATIEVOORSTEL

ASR, dat in het eerste halfjaar van 2011 een netto resultaat behaalde van 163 miljoen euro, heeft inmiddels aan 630.000 klanten een brief gestuurd met informatie of en in welke mate zij in aanmerking komen voor compensatie van een beleggingsverzekering. Het compensatiebedrag is inmiddels in hun polis gestort.



 ASR zegt onder meer tijdelijk extra krachten te hebben ingehuurd om het proces versneld te kunnen uitvoeren. Aansluitend ontvangen klanten een tweede brief waarin zij geïnformeerd worden over de mogelijkheden die zij hebben om hun beleggingsverzekering voort te zetten, om te zetten naar één van de alternatieve vermogensopbouwproducten van ASR, dan wel te beëindigen. Saillant detail is dat BND (de partner van ASR in de PPI) de kwaliteit van die producten nu juist betwist (zie voorpagina VVP 32/33). De eerste 40.000 klanten zijn inmiddels geïnformeerd over deze alternatieve producten. In totaal gaat ASR hiervoor de komende maanden ruim 750.000 brieven versturen. Uiteindelijk zullen alle klanten uiterlijk begin 2012 geïnformeerd zijn.

Ceo Jos Baeten heeft de ambitie voor particulieren, zzp-ers en bedrijven tot 500 medewerkers de beste verzekeraar te willen zijn. "Voor klanten betekent dit dat zij mogen rekenen op transparante en begrijpelijke producten en een optimale service tegen een adequate prijs. Als gevolg hiervan hebben we besloten om ons totale productassortiment te verkleinen, het aantal ict-systemen te reduceren en om met een aantal activiteiten te gaan stoppen. Wij verwachten dat er in de toekomst, als gevolg van gewijzigd klantgedrag, verschillende vormen van interactie tussen klant, intermediair en verzekeraar zullen zijn. Onze aanpak voor de oplossing van het compensatiedossier is wat ons betreft het voorbeeld waarmee we laten zien hoe deze traditionele verhouding aan het veranderen is en hoe we daar samen met het intermediair invulling aan geven. Onderdeel van onze aangescherpte strategie is dat we ons bedrijf hierop zullen aanpassen", aldus Baeten.

Baeten kondigde aan dat ASR in de tweede helft van het jaar het aanbod van bankspaarproducten zal uitbreiden.



19-08-2011
Files
Buienradar
Open de website van buienrader.nl voor meer informatie.
Valid CSS 2.1 Product of DenK Internet Services